10 остарели джаджи, които никой вече не използва
Технологиите се развиват все по-бързо и по-бързо, а потребителите едвам наваксваме. Телефонът, който сте купили миналата година вече не е най-добрия на пазара. По-долу е даден списък от 10 лични приспособления, които не много отдавна щяха да ви издигнат в очите на другите и с тях щяхте да изглеждате модерен и богат, а използването им днес ще ви направи да изглеждате остарял. Всички функции на тези устройства сега са налични във Вашия смартфон.
1. Уокмен – личното стереото въведено от Sony с името уокмен на пазара през 1979 г. Широко популярен през 80-те и 90-те години, докато не бе заменен от преносими CD плейъри, известни като Дискмен.
2. Дискмен – портативен CD плейър по-известно като Дискем е името на първият преносим CD плейър Sony на пазара. Sony представи дискмена през 1984 г., само 5 години след въвеждането на Уокмена, но им отне няколко години, за да заменят уокмена като лидер на пазара.
3. Пейджър – пейджърът е малка лична джаджа, на която може да получавате текстови съобщения. Лидер на пазара за пейджъри бе Motorola. Често са били използвани от 70-те години, през 80-те и 90-те години, докато бяха изоставени заради мобилните телефони.
4. PDA – Персоналния дигитален асистент е малко, но обемисто устройство и е по-известно като преносим компютър, или Palm – на един от основните производител. Много PDAs имат сензорни екрани с WIFI връзка, GPS антени, вътрешни приложения за текстообработка, календар, имейл, уеб браузър, и дори способността да инсталирате нови приложения. PDA устройства са били символ на статус за бизнесмени през 90-те и началото на 2000 г., но са били изоставени заради мобилните телефони и смартфони.
5. Часовник калкулатор – Кой не се нуждае от часовник, който също има калкулатор, вграден в него? Очевидно повечето от нас се нуждаят от този продукт, така че не е чудно, че Casio, пуснаха цифров часовник калкулатор, започвайки от 70-те и през цялата 80-те години. С тези мънички бутони не са много лесни за употреба, но това е една малък дискомфорт в сравнение с магията да имаш калкулатор на китката си.
6. Портативен телевизор – за разлика от други приспособления в този списък преносимите телевизори никога не са излизали от мода всъщност. Те бяха въведени на пазара от Panasonic и Sinclair Research, а по-късно Sony пусна и Watchman. Портативните телевизори са на разположение през 70-те и 80-те години.
7. Античен мобилен телефон – днес всички имаме смартфони, но не много отдавна, мобилните телефони, като флип телефона на Motorola се считаха за висок клас устройство за богатите и известните или за заетите бизнесмени.
8. Филмов фотоапарат – преди смартфоните с камери и преди цифровите фотоапарати, всички имахме фотоапарати с лента. Автоматичното или ръчно правене на снимки в с апарат с филм е доста по-различно, отколкото днес. Да сменяш лентата на всеки 36 снимки, като се има предвид всяка снимка се прави по два пъти / за всеки случай/, а след това, когато се върнете от почивката си давате снимките Ви за проявяване и сте в очакване на вашите ценни снимки, за да разберете накрая, че най-важните снимките са изгорени или размазани.
9. Game Boy – Геймбой на Нинтендо влезе живота ни през 1989 г.. Game Boy е видео игра, която позволява на потребителите да сменят различни игри. Някои от най-популярните игри са Супер Марио, тетрис, тенис и змия.
10. Електронен органайзер – за да бъдем честни, тези малки джаджи бяха върха през 90-те, наричаха ги „върховни калкулатори“.